Luk alle
Åbn alle

Formand: Silas Fisker (C)
Medlem: Søren Friis Trebbien (C)
Medlem: Kenneth F. Christensen (A)
Medlem: Lars Gundelack Jensen (A)

Nedenstående medlemmer opdateres snarest
Medlem: Palle Christensen, organisationsbestyrelsesformand, HVIDOVREBO
Medlem: Peter Kare, Boligforeningen 3B Danalund 3031, Søbyvej 3038
Medlem: Jesper Simonsen, Boligforeningen AAB
Medlem: Erik Gemmer, organisationsbestyrelsesformand, Lejerbo, Hvidovre
Medlem: Henrik Berg, organisationsbestyrelsesformand, Hvidovre Almennyttige Boligselskab
Medlem: Bitten Dufour, organisationsbestyrelsesformand, Avedøre Boligselskab
Medlem: Marianne Salomonsen, Boligselskabet Friheden
Medlem: Mogens Bentzen, HVIDOVRE BOLIGSELSKAB
Medlem: Gregers Andersen, A/B Frydenhøjparken 25-253
Medlem: Jacob Wahlstrøm, Projektmedarbejder, Center for Kultur og Fritid
Medlem: Charlotte Ibsen, Centerchef, Center for Børn og Familier
Medlem: Anne Wallberg, Centerchef, Center for Politik og Ledelse
Medlem: Margit Halberg, Centerchef, Center for Borgerservice

Medlem: Gitte Høg Larsen, Leder, Center for Beskæftigelse
Medlem: Charlotte Kylmann Jacobsen, Konsulent, Center for Handicap og Psykiatri

Link til referater fra møder i Almenboligudvalget Hvidovre.

Formand: Yasir Iqbal (A)
Stedfortræder: Maria Durhuus (A)

Næstformand: Karin Kofod (Ø)
Stedfortræder: Charlotte Munch (V)

Medlem: Kenneth Bak (C)
Stedfortræder: Martin Amby (D)

Medlem: Arne Bech (H)
Stedfortræder: Marie-Louise Jørgensen (F)

Medlem: Maria Durhuus (A)
Stedfortræder: Yasir Iqbal (A)

Medlem: Silas Fisker (C)
Stedfortræder: Bent Roldgaard (F)

Foreningsområdet:
Erik Petersen (formand)
Steen Eiberg Jørgensen
John Berling
Martin Lewinsky

Handicapområdet:
Finn Blohm

Aftenskoleområdet:
Ole Bested (næstformand)
Laila Munk
Kim Helmersen
Susanne Wad Leth

Tilforordnede uden stemmeret:
Connie Wilhelm
Dan Jensen
Sara Benzon

Læs om Folkeoplysningsudvalgets arbejde

Medlem: Michael Sabroe
Medlem: Peter Rytter
Medlem: Martin Amby
Medlem: Kim Helmersen
Medlem: Vagn Majland

(1. september 2018 - 31. august 2022)
Indstillet medlem: Peter Dencker

(1. september 2022 - 31. august 2026)
Indstillet medlem: Johnny Berg

Medlem: Anders Wolf Andresen (F)
Stedfortræder: Marie-Louise Jørgensen (F)

Medlem: Silas Fisker (C)
Stedfortræder: Tina Cartey Hansen (C)

Medlem: Helle M. Adelborg (A)
Stedfortræder: Kenneth F. Christensen (A)

Formand: Anders Wolf Andresen (F)

Medlem: Arne Bech (H)
Medlem: Anette Farnø Skourup
Medlem: Lars G. Jensen (A)
Medlem: Maria Durhuus (A)

Formand: Anders Wolf Andresen (F)

Medlem: Kristina E. Young (H)
Medlem: Charlotte Noer Helleberg
Medlem: Anders Liltorp (A)
Medlem: Stefan Bruse thor Straten

Formand: Anders Wolf Andresen (F)

Medlem: Anette Farnø Skourup
Medlem: Helle M. Adelborg (A)

Formand: Anders Wolf Andresen (F)

Medlem: Yasir Iqbal (A)

Opdateres snarest