Bestyrelser og repræsentantskaber

Luk alle
Åbn alle

Medlem: Helle M. Adelborg (A), stedfortræder: Kenneth F. Christensen (A)
Medlem: Mikkel Dencker (O), stedfortræder Charlotte Hougaard Larsen (O)

(1. maj 2018-30. april 2022)
Medlem: Anders Liltorp (A)

(1. maj 2018-30. april 2022)
Medlem: Vagn Majland

Medlem: Mikkel Dencker (O)

Medlem: Mikkel Dencker (O)

Bestyrelsen for I/S Amager Ressourcecenter:
Medlem: Steen Ørskov Larsen (UP), suppleant Helle M. Adelborg (A)

Generalforsamlingen for I/S Amager Ressourcecenter:
Delegeret: Steen Ørskov Larsen (UP)
Delegeret: Kristina E. Young (H)
Delegeret: Torben Nowicki Rasmussen (V)

Medlem: Steen Ørskov Larsen (UP), suppleant Finn Gerdes (A)

Medlem: Finn Gerdes (A)

Bestyrelsen for FD HVIDOVRE AMBA:
Medlem: Jens Bak, suppleant Morten Jensen
Medlem: Peter Dencker, suppleant René Langhorn (O)

Repræsentantskabet for FD Hvidovre AMBA:
Medlem: Per Holm
Medlem: Morten Jensen
Medlem: Allan F. Jensen
Medlem: Ann-Mari Lundbæk Lauritsen
Medlem: Morten Høybye Frederiksen
Medlem: Ivan Fogtmann
Medlem: Jimmy Jensen
Medlem: Anette Farnø Skourup
Medlem: Susanne Wad Leth
Medlem: Frank Løber

Medlem: Anders Liltorp (A), stedfortræder Finn Gerdes (A)
Medlem: Steen Ørskov Larsen (UP), stedfortræder Lisa Skov (UP)
Medlem: Kristina E. Young (H), stedfortræder Arne Bech (H)

(1. januar 2020-31. december 2021)
Medlem: Bjarne Fortner, stedfortræder: René Langhorn (O)

Medlem: Erik Frølund Thomsen, stedfortræder: Morten Jensen

Medlem: Anders Liltorp (A), stedfortræder Lars Andersen
Medlem: Ivan Fogtmann, stedfortræder René Langhorn (O)
Medlem: Gert Krogstad-Nielsen, stedfortræder Frank Løber
Medlem: Jens Hummelmose, stedfortræder Torben Nowicki Rasmussen (V)

(1. januar 2020-31. december 2021)
Medlem: Finn Gerdes (A)

Medlem: Finn Gerdes (A), suppleant: Helle M. Adelborg (A)

Medlem: Helle M. Adelborg (A), suppleant: Finn Gerdes (A)

Medlem: Helle M. Adelborg (A), stedfortræder: Mikkel Dencker (O)

Medlem: Vagn Majland, suppleant: Frank Toftdal Christiansen
Medlem: Ivan Fogtmann, suppleant: Marianne Hviid

Medlem: Leif Lindhart Nielsen, suppleant: Tina Nordahl Jensen
Medlem: Michael Peter Sabroe, suppleant: Jimmy Jensen

Medlem: Ann-Mari Lundbæk Lauritsen, suppleant: Mette R. Olsen
Medlem: Marianne Hviid, suppleant: Bjarne Fortner

Medlem: Steen Ørskov Larsen (UP), suppleant: Lisa Skov (UP)

Medlem: Ole Bested
Medlem: Pia Holleufer
Medlem: Marie-Louise Jørgensen

Formand: Maria Durhuus (A)
Medlem: Niels Ulsing (F)
Medlem: Steen Ørskov Larsen (UP)

Medlem: Finn Gerdes (A), stedfortræder: Helle M. Adelborg (A)

Medlem: Kenneth F. Christensen (A), stedfortræder: Lars Gundelack Jensen (A)
Medlem: Charlotte Hougaard Larsen (O), stedfortræder: René Langhorn (O)
Medlem: Marie-Louise Jørgensen (F), stedfortræder: Niels Ulsing (F)
Medlem: Tove Svejstrup Christensen, uddannelseschef, Mekanik, Transport og Aviation
Medlem: Ole Bested, systemkonsulent, Center for Samfundsvidenskabelig IT
Medlem: Lene Korkmaz, A-kasseleder i 3F, Chaufførernes Fagforening

Medlem: Kenneth F. Christensen (A), suppleant: Lars Gundelack Jensen (A)

Avedøre Skole: 
Medlem: Lise-Lotte Rasmussen

Dansborgskolen: 
Medlem: Lisa Skov (UP)

Engstrandskolen: 
Medlem: Karoline Cleemann

Frydenhøjskolen: 
Medlem: Kenneth F. Christensen (A)

Gungehusskolen: 
Medlem: Marianne Rosenkvist (Ø)

Holmegårdsskolen: 
Medlem: Bent Roldgaard

Langhøjskolen: 
Medlem: Lars Gundelack Jensen (A)

Præstemoseskolen: 
Medlem: Charlotte Hougaard Larsen (O)

Risbjergskolen: 
Medlem: Benthe Viola Holm (A)

Central kommunal koordinator: Chefkonsulent Line Berthelsen

Frelsens Hær Børneinstitution Kastanjehuset og Solgården:
Medlem: Morten Fog Jensen, stedfortræder: Benthe Viola Holm (A).

Børnehuset Rosenhøj:
Medlem: Navn offentliggøres snarest muligt, stedfortræder: Navn offentliggøres snarest muligt.

Bredalsparkens Børnehave 1:
Medlem: Navn offentliggøres snarest muligt, stedfortræder: Navn offentliggøres snarest muligt.

Børnehaven Brostykkevej:
Medlem: Navn offentliggøres snarest muligt, stedfortræder: Navn offentliggøres snarest muligt.

Børnehavehuset Hvidovregade:
Medlem: Sofie Johanne Nielsen Lykkegaard, stedfortræder: Ikke valgt.

Børnehaven Lodsvej:
Medlem: Mathilde Holmen, stedfortræder: Ikke valgt.

Strandmarkens Børnehave:
Medlem: Isabella Moesgaard Adelborg, stedfortræder: Ikke valgt.

Børnehuset Willer:
Medlem: Anette Farnø Skourup, stedfortræder: Lise-Lotte Rasmussen.

Børneinstitutionen Strandhuset:
Medlem: Susanne Wad Leth, stedfortræder: Marie-Louise Jørgensen.

Børnehuset Ærtebjerg:
Medlem: Elin Palm, stedfortræder: Raza Mustafa.

Danalund Ungdomshus:
Medlem: Kim Helmersen, stedfortræder: Maria Liltorp.

Køgevejens Børne- og Ungdomshus:
Medlem: Kim Helmersen, stedfortræder: Jane Hjort.

Byggelegepladsen Regnbuen:
Medlem: Kenneth F. Christensen (A), stedfortræder: Lise-Lotte Rasmussen.

Medlem: Benthe Viola Holm (A)

Medlem: Ann-Mari Lundbæk Lauritsen
Medlem: Lise-Lotte Rasmussen

Medlem: Benthe Viola Holm (A)
Medlem: René Langhorn (O)

Medlem: Helle M. Adelborg (A) (formand)
Medlem: Niels Ulsing (F), stedfortræder: Anders Wolf Andresen (F)
Medlem: Mikkel Dencker (O) (næstformand), stedfortræder: René Langhorn (O)
Medlem: Steen Ørskov Larsen (UP), stedfortræder: Lisa Skov (UP)
Medlem: Charlotte Munch (V), stedfortræder: Torben Nowicki Rasmussen (V)

Medlem: Helle M. Adelborg (A) (formand), stedfortræder: Kenneth F. Christensen (A)
Medlem: Steen Ørskov Larsen (UP) (næstformand), stedfortræder: Lisa Skov (UP)
Medlem: Niels Ulsing (F), stedfortræder: Anders Wolf Andresen (F)
Medlem: René Langhorn (O), stedfortræder: Charlotte Hougaard Larsen (O)
Medlem: Torben Nowicki Rasmussen (V), stedfortræder: Charlotte Munch (V)

Medlem: Kenneth F. Christensen (A)